четвер, 27 січня 2022 р.

Клуб європейського кіно

 Перегляд та обговорення мюзиклу «Співаючи під дощем»26 січня 2022 року у Клубі європейського кіно відбулися перегляд та обговорення мюзиклу «Співаючи під дощем». 

Мюзикл сформувався як окремий жанр лише у 20-х роках ХХ століття. Все завдяки легендарному нью-йоркському Бродвею. Оскільки театри там не мали постійних труп, орендаторам доводилось постійно вигадувати щось нове, щоб зацікавити глядача й не прогоріти на провальній виставі. Результатом цих пошуків став мюзикл – динамічна вистава, де спів був не просто вставкою, яка часто могла переривати сюжет (як в опері чи опереті), а частиною розповіді. Окрім того, такі вистави були комедійними та розповідали про молодих, привабливих, зухвалих героїв – саме те, що потрібно було публіці після Першої світової війни. Успіх мюзиклів на Бродвеї збігся з закінченням ери німого кіно. У результаті перші звукові фільми наповнилися піснями, щоб на повну розкрити нові можливості Голлівуду. 

«Співаючи під дощем» – мюзикл з далеких 50-х, який здобув статус культового у світовому кіно. Тут старий Голлівуд у всій своїй красі: безмежний оптимізм, жовті дощовики, рожевощокі дами, галантні чоловіки і легендарні сцени. У фільмі багато музичних номерів, пісень, танців. Це – майже автобіографія Голлівуду епохи переходу від німого до звукового кіно. Бездоганний в технічному плані, мюзикл «Співаючи під дощем» задав стандарти для кіноіндустрії на багато десятків років вперед.

Присутні із задоволенням переглянули фільм, а потім було обговорення, де звучали слова захоплення від вишуканих танцювальних шедеврів, яскравих костюмів, музичних номерів. Заінтригувала  всіх і барвиста книжкова виставка «Мюзикл в історії світового кінематографа», на якій були представлені документи з фонду бібліотеки. Цікавою була інформація про Джина Келлі – актора, виконавшого роль головного героя Дона Локвуда. Американський актор, сценарист, продюсер, режисер, хореограф – унікальна особистість – танцюрист, який зміг популяризувати танець. 

Захід підготувала і провела Тетяна Гусар, координаторка Центру (Пункту) європейської інформації.

Немає коментарів:

Дописати коментар