четвер, 13 січня 2022 р.

Книжкова виставка портрет «Жити – це боротися, боротися – це жити!»


Блискучий поет, талановитий бізнесмен, геніальний винахідник, вправний змовник, полум’яний революціонер, палкий коханець, люблячий батько. Усе це – П’єр Огюстен Карон де Бомарше – французький драматург, прославлений автор «Севільського цирульника» й «Одруження Фігаро». Життя Бомарше, одного із самих блискучих комедіографів у світовій літературі, буяло дивними подіями, небезпечними пригодами, комерційними аферами, запаморочливими злетами і падіннями. Його доля є майже дзеркальним відображенням політичної біографії Франції другої половини ХVIII століття і разом з тим дивовижно нагадує долю головного з вигаданих ним героїв – пройдисвіта і балакуна, незмінного улюбленця театральної публіки – Фігаро.
Бомарше був дуже талановитий, і талановитий в усьому. Його комедії іскряться бешкетництвом та водночас є глибокодумними. Пройшли століття, але персонажі комедій Бомарше – розторопний і виверткий Фігаро, граф Альмавіва, Розіна і Сюзанна продовжують підкоряти публіку, знаходити свого читача на всіх континентах нашої планети. 
Центр (Пункт) європейської інформації  пропонує здійснити цікаву подорож сторінками життя і творчості П’єра Огюстена Карона де Бомарше (1732–1799), ознайомившись із книжковою виставкою-портретом «Жити – це боротися, боротися – це жити!», підготованою до 290-річчя від дня народження французького драматурга.
Експозиція діє з 13 по 31 січня 2022 року.1 коментар: