четвер, 20 липня 2023 р.

                                  Перегляд та обговорення 

                                           фільму-біографії

                 британського режисера Роджера Споттісвуда

         "Вуличний кіт на прізвисько Боб"


Як вже повідомлялося, в травні 2023 року Центр (Пункт) європейської інформації проводив Євротиждень – цикл заходів, присвячених відзначенню Дня Європи «Разом ми – Європа». В рамках циклу відбулася презентація книжкової виставки «Сучасні європейські письменники». Розповідаючи про майстрів художньої прози та поезії, завідувачка відділу обслуговування користувачів Ніна Климко звернула увагу присутніх на автобіографічну повість британського письменника Джеймса Бовена «Вуличний кіт на прізвисько Боб» і особливо порадила подивитися зворушливу кінострічку із однойменною назвою знятою за мотивами твору. Ми відгукнулися на чудову пропозицію і 19 липня 2023 року в Клубі європейського кіно вирішили переглянути та обговорити фільм-біографію британського режисера Роджера Споттісвуда «Вуличний кіт на прізвисько Боб», але на початку познайомилися з біографією самого автора книги.

Майбутній прозаїк і вуличний музикант Джеймс Бовен народився 15 березня 1979 року в графстві Суррей, на півдні Англії. Після розлучення батьків, разом з матір’ю і вітчимом, переїхав до Австралії. Проте життя в родині не склалося, що суттєво позначалося на навчанні хлопчика у школі, яке дедалі ставало все гірше і гірше. Врешті-решт він був змушений залишити освітній заклад. Підлітком мріяв про кар’єру рок-співака, але здійснити задум не вдалося. При поверненні на Батьківщину в 1997 році, Джеймс декілька місяців мешкав у своєї двоюрідної сестри, проте взаємини поміж ними були напружені і невдовзі Бовен опинився на вулицях Лондона як безпритульний. Єдиною його думкою на той час було якнайшвидше втекти від жахливої реальності, тому все частіше, перебуваючи у стані відчаю та безнадії, юнак почав вживати наркотичні речовини. Після 10 років поневірянь Джеймс отримав соціальне житло, влаштувався продавати пресу на перехресті, також співав там, акомпануючи собі на гітарі, а найголовніше, наважився пройти курс лікування від наркозалежності. Нова сторінка історії Бовена відкрилася одного дня, коли він, повертаючись додому, зустрів біля дверей своєї квартири худорлявого та пораненого рудого кота. Не знайшовши господаря тваринки, чоловік вирішив віднести бідолашного до ветеринарної клініки. Невдовзі рани загоїлись і Джеймс хотів вже відпустити тварину, але сталося щось дивне: відтоді хвостатий приятель супроводжував Бовена всюди, не відходячи від нього не на крок. Джеймс назвав кота Бобом і завжди брав із собою на роботу.


В піклуванні про свого нового друга Джеймс Бовен віднайшов сенс змінити своє життя на краще…

Мемуари про пухнастого Ангела-рятівника відразу стали міжнародними бестселерами та започаткували цілу серію книг (на сьогоднішній день їх вийшло друком сім штук), які із захопленням читають діти та дорослі в усьому світі.

Історія про те, як тварина вилікувала і врятувала людину надихнула сценариста, продюсера та кінорежисера Роджера Споттісвуда на її екранізацію. Світова прем’єра стрічки відбулася у листопаді 2016 року, а січні 2017-го – картина отримала спеціальний приз у номінації «Кращий британський фільм 2016 року». 

Роль Джеймса виконав 38-річний англійський актор театру і зірка телесеріалів Люк Тредевей, а Боб зіграв самого себе. Люк з раннього віку приймав участь у дитячих виставах коледжу королеви Єлизавети, згодом навчався в Лондонській академії музичного і драматичного мистецтва. На даний момент працює в Національному молодіжному театрі.

                                             

«Вуличний кіт на прізвисько Боб» нікого із глядачів нашого Клубу не залишив байдужим.

Ми хвилювалися за обох героїв до кінця перегляду, а після нього учасники засідання ділилися враженнями з приводу побаченого і почутого. 

Всім все дуже сподобалось, навіть запропонували при нагоді подивитися продовження епопеї про пригоди двох чарівних друзів, решта з цим погодилась, адже від того, що комусь на землі стало легше жити, хтось позбувся самотності, знайшовши любов та турботу – від цього здається і сонце сяє яскравіше, і трава на подвір’ї зеленіша, і повітря чистіше, і на душі стає тепліше… І, головне, сюжет картини – це не творча фантазія письменника, а реальна історія.


Координаторка Центру (Пункту) європейської інформації Наталія Рой. Світлини  провідної бібліотекарки відділу документів іноземними мовами Лесі Солодун, провідної бібліотекарки відділу обслуговування користувачів Алли Кириленко та Наталії Рой.  
Немає коментарів:

Дописати коментар