вівторок, 29 червня 2021 р.

 Віртуальний літературний круїз

 «Гамлет – вічний образ світової літератури»




      Краса, добро і честь – в рядках моїх.

                                                                                                                         В. Шекспір

    Найвищим досягненням англійської й усієї європейської літератури доби Відродження була творчість Вільяма Шекспіра. Спадщина геніального митця набула світового значення, мала великий вплив на творчий розвиток народів світу наступних століть, зберегла свою актуальність до нашого часу і ніщо не говорить про можливість втрати нею своєї притягальної сили в майбутньому. Що більш зрілим стає людство в духовному аспекті, то більше відкриває глибини у творчості Вільяма Шекспіра. Сотні років письменники й філософи намагаються зрозуміти життя людини, вловити ту дивовижну мить, коли воно прекрасне, і дати відповідь на одвічне запитання: «У чому ж сенс людського існування?» У житті так тісно переплелися високе й низьке, красиве й бридке, добре й зле, що часом неможливо провести чітку межу між цими поняттями.

    Пропонуємо здійснити віртуальний літературний круїз «Гамлет – вічний образ світової літератури», помандрувати сторінками книги, написаної 420 років тому, але не втратившої своєї актуальності і зараз.


четвер, 17 червня 2021 р.

 Клуб європейського кіно

Перегляд та обговорення комедії «Оскар»

    16 червня 2021 року в Клубі європейського кіно відбулися перегляд та обговорення комедії «Оскар» (1967) з неперевершеним Луї де Фюнесом в головній ролі. Подивитися на гру відомого коміка прийшло багато пошановувачів його творчості. Історія про великі гроші, інтриги, і, звісно ж, про кохання, вже більш, ніж півстоліття вражає прихильників легкого жанру чудовим французьким гумором та неординарністю ситуацій. За подіями, які відбувалися на екрані, глядачі спостерігали, затамувавши подих. Кумедний, метушливий підприємець Бертран Барньє, його винахідлива донька Колет, спритний та завзятий службовець Крістіан Мартен  - ці герої, життєві обставини, в які вони потрапляють раз за разом, захоплюють з першого кадру і тримають до останньої хвилини.

    А ще була цікава розповідь про життя Луї де Фюнеса, про його велику, дружну родину від Тетяни Гусар, координаторки Центру (Пункту) європейської інформації. Адже актора Луї де Фюнеса знає кожен, хто цікавиться кіномистецтвом, а про труднощі, які випали на його творчу долю, здогадуються одиниці. 

    Тож цей кіновечір запам’ятається надовго: тонким французьким гумором, прекрасною грою короля комедій Луї де Фюнеса, отриманими позитивними емоціями та враженнями.

    Фото - Юлія Горюн, бібліотекарка відділу обслуговування користувачів.



вівторок, 15 червня 2021 р.

 Клуб європейського кіно



    Запрошуємо на перегляд та обговорення комедії режисера Едуаро Молінаро "Оскар" з Луї де Фюнесом в головній ролі. 

понеділок, 14 червня 2021 р.

 Клуб європейського кіно

Етюд «Білий птах із Божою ознакою»

   Пропонуємо ознайомитися з віртуальним етюдом  «Білий птах із Божою ознакою», підготовленим до 80-річчя від дня народження видатного українського актора, сценариста і режисера Івана Миколайчука.

   Іван Миколайчук народився 15 червня 1941 року у селі Чорториї Кіцманського району Чернівецької області в сім’ї прохідника-залізничника. Його називали «душею» українського кіно, генієм сучасності, «народним» артистом через те, що його знали і любили мільйони. 

пʼятниця, 11 червня 2021 р.

 Гра-мандрівка «Подорожуємо Європою»


    От і почалися літні канікули. Де можна весело та із задоволенням провести час, дізнатися щось нове, відпочити від шкільних буднів? Звичайно, в бібліотеці! 

    Сьогодні до бібліотеки завітали учні 6-х класів Комунального закладу «Полтавська загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів № 5 Полтавської міської ради Полтавської області». Разом із Тетяною Гусар, координаторкою Центру (Пункту) європейської інформації, вони здійснили віртуальну мандрівку країнами Європейського Союзу: поблукали вузенькими вуличками Ватикану, відвідали Ватиканську апостольську бібліотеку, оглянули найвідоміші історико-культурні пам’ятки Іспанії, Італії, Німеччини, Великобританії; а ще перевірили свої знання в різноманітних іграх та завданнях. Час пролетів швидко і непомітно.

Захід підготувала і провела Тетяна Гусар.






вівторок, 8 червня 2021 р.

 Екологічна година «Планета – мій дім»

    Нашу планету можна порівняти з космічним кораблем, який летить до далеких зірок. На ньому є все для комфортного існування. Відомий природодослідник Тур Хеєрдал писав: «У наш час ми можемо уявити Землю у вигляді величезного космічного корабля, у якого немає вихлопної труби. Тобто немає труби такої висоти, щоб викидала з неї відходи за межі планети. Море й суходіл, дим і відходи – все це обертається разом із нами на захололій поверхні розжареної всередині земної кулі. І завдяки земному тяжінню ніщо не може відірватися від Землі саме по собі».  Ще одна особливість Землі: всім, хто живе на ній, немає в кого позичати життєвих ресурсів. Отже, нам, землянам, потрібно жити і творити так, щоб природа нашого спільного дому не просто збереглася, а ставала красивішою і багатшою. 


    От і під час екологічної онлайн-години «Планета – мій дім» мова йшла про Європейський зелений курс і органічне землеробство, екоторбинки і екосвідомість, про те, що можна зробити для того, щоб врятувати нашу планету від екологічної катастрофи.

    Про органічне землеробство розповів учасникам екогодини Сергій Пономаренко, кандидат сільськогосподарських наук, голова правління громадської організації «Центр природного землеробства». Цікавою була інформація про ПП «Агроекологія» –  найбільше в Україні підприємство, яке більше тридцяти років працює виключно за технологіями органічного землеробства. Не менш цікавим є досвід полтавців – членів ГО «Центр природного землеробства». 

    Про життя в стилі еко розповіла екоактивістка, координаторка проєкту «Екоцінності» Ірина Коноз. Активістка вже декілька років не користується поліетиленовими пакетами – замість них у пані Ірини зручні торбинки з тканини. Крім того, полтавка відмовилась від кави на виніс в паперове горнятко і купує її у власний термокухоль. Вона не купує одноразових пластикових речей, перейшла на бамбукові зубні щітки і повністю відмовилась від вологих серветок.  

    Наталія Діда, ековолонтерка, засновниця школи корисного дозвілля «Вулик», презентувала невеличкий майстер-клас «Друге життя старим речам». Пані Наталя продемонструвала учасникам екологічної години речі, виготовлені власними руками: екоторбинки, годинник із грампластинки, обідок для волосся і багато іншого. Все це пані Наталя робить із предметів домашнього вжитку, які втратили свою цінність, даруючи їм нове життя. 

    Учасники екологічної години: євроклуб «Гармонія» м. Бердичів Житомирської області, євроклуб «Сузір’я» с. Піддубці Волинської області, євроклуб  «Dream team» с. Плоске, євроклуб «Around Europe» м. Пирятин Полтавської області, небайдужі полтавці.

    Організатор та ведуча заходу – Тетяна Гусар, координаторка Центру (Пункту) європейської інформації.


понеділок, 7 червня 2021 р.

 Центр (Пункт) європейської інформації запрошує 




Підключитися до конференції Zoom

https://us05web.zoom.us/j/88040966940?pwd=NExmUW04M1NpK3FvZWFBd3VuQ3piQT09

Ідентифікатор конференції: 880 4096 6940

Код доступу: F7vz2N


середа, 2 червня 2021 р.

 Виставка-портрет

«П’єр Корнель – основоположник французької трагедії»


         Корнель – справжній геній трагедії.                      О. С. Пушкін

    З 2 по 30 червня 2021 року в Центрі (Пункті) європейської інформації відділу обслуговування користувачів діє книжкова виставка-портрет «П’єр Корнель – основоположник французької трагедії», підготовлена до 415-річчя  від дня народження П’єра Корнеля (1606-1684), французького драматурга і поета, члена Французької академії.

    На момент обрання в академію Корнель був відомий  як творець  «галантних» віршів і комедій «Меліта» й  «Клітандр», трагедії «Медея», трагікомедії «Сід». В центрі цих творів – відносини поміж особистістю й державою, що знаменували собою початок театру французького класицизму, де симпатії автора були на стороні влади.

    Прославила Корнеля п’єса «Сід», події в якій відбуваються в середньовічній Іспанії. Вона мала такий успіх, що у Франції з’явилося прислів’я: «Це прекрасно, як Сід». Корнель створив жанр так званої політичної трагедії. Шедеврами цього жанру є трагедії «Горацій» і «Цинна або Милосердя Августа» на сюжети з історії античного Рима. Уявлення про Корнеля як «батька класицистичної трагедії» поділяє більшість сучасних літературознавців.

    Відвідувачі, які в означений час завітають до Бібліотеки, матимуть можливість прочитати відомі твори П’єра Корнеля, а також дізнатись про його внесок в історію французької літератури; до речі, дві книги (з представлених на виставці) надруковані французькою мовою й призначені тим читачам, які полюбляють читати книги мовою оригіналу.


     Підготувала виставку Алла Кириленко, провідна бібліотекарка відділу обслуговування користувачів.

    





вівторок, 1 червня 2021 р.

 Віртуальна виставка-інформація 

«Все починається з сім’ї: дитина і суспільство, культура спілкування»

    Вже традиційно 1 червня відзначається Всесвітній день захисту дітей. Це свято стало символом дитячої щирої радості та надії на майбутнє. Адже саме в дітях ми бачимо здійснення своїх мрій і сподівань, прагнемо, щоб вони росли здоровими та мали всі умови для всебічного розвитку. Вперше свято почали відзначати в далекому 1950 році. Воно було засноване в листопаді 1949 року  рішенням сесії Ради Міжнародної демократичної федерації жінок у Парижі.

    Головний міжнародний документ, який захищає права дітей – це Конвенція ООН про права дитини, яка була прийнята Генеральною Асамблеєю ООН 20 листопада 1989 року. Конвенція поєднує в одному документі весь спектр прав людини, що мають відношення до дітей — громадянських, політичних, економічних, соціальних і культурних прав. В  Україні вона  набула чинності  з 27 вересня 1991 року і з цього часу є частиною національного законодавства. 

    1 червня також відзначається Всесвітній день батьків, проголошений резолюцією  Генеральної Асамблеї ООН в 2012 році. Як зрозуміло із назви, День присвячений батькам усього світу – жінкам і чоловікам. На сім’ю покладена головна відповідальність за виховання і захист дітей, за те, щоб повний і гармонійний розвиток  особистості дитини обов’язково відбувався в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові та розуміння.

    Пропонуємо ознайомитися з віртуальною виставкою-інформацією «Все починається з сім’ї: дитина і суспільство, культура спілкування», підготованою до Всесвітнього дня захисту дітей.