субота, 9 грудня 2017 р.

В Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І. П. Колтяревського дивилися "Війну химер"

8 грудня у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І. П. Котляревського, в рамках 14 Мандрівного фестивалю документальних фільмів про права людини Docudays UA, відбувся показ фільму Марії та Анастасії Старожицьких «Війна химер».
В імпровізованому кінозалі був аншлаг. На перегляд фільму прийшло близько 90 чоловік.
Така цікавість до фільму невипадкова, адже Марія та Анастасія Старожицькі тісно пов’язані з Полтавою. Мама пані Марії свого часу працювала бібліотекарем в Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І. П. Котляревського. Майбутня режисер зростала серед бібліотечних стелажів та книг.

У залі можна було побачити представників усіх верств полтавської громади: студентську та учнівську молодь, волонтерів, учасників АТО, колишніх однокласників Марії Старожицької, представників різних установ та організацій.
Перед показом заступник голови лубенського медіа-клубу Володимир Безчасний вручив медаль «4 влада – велика сила» президенту медіа-клубу Полтави, правозахиснику, журналісту, партнеру і другу Бібліотеки Людмилі Кучеренко.


До присутніх у залі звернулася Ганна Киященко, голова Полтавської філії Суспільної служби України. Вона розповіла про історію Docudays UA на Полтавщині.

А потім був фільм. Важкий і відвертий, який не приховує жахів Іловайської трагедії, фільм-діалог.
Камера режисера повільно фіксує найдрібніші подробиці: залізничні рейки, рану на руці бійця, обличчя дітей з нещодавно визволеного Слов’янська, понівечені будинки, квітучі соняшникові поля, обличчя бійців, палаючу військову техніку, весілля на набережній Дніпра, безвихідь відступу.
І на фоні цього триває безперервний діалог Насті та Лавра, головних героїв стрічки. Якщо коротко охарактеризувати фільм, то це звучатиме так «любов, війна, смерть».
Смерть – це те, що руйнує міф про романтику війни. Виживши в Іловайському котлі, Лавр розмірковує про доцільність війни, про те, що це надто жорстокий і сумнівний спосіб для самоствердження молодих чоловіків.
А ще цей фільм про наш роздвоєний світ. Світ де співіснують дві паралельні реальності – війна і мир, світ в якому в одній з реальностей одружуються, радіють і співають, а в іншій – просто гинуть.
Перегляд завершився обговоренням стрічки. Присутні запитували у режисерів про подальшу долю Лавра. Учасники АТО та волонтери ділилися своїми історіями, яких би вистачило ще на кілька документальних стрічок .

Працівники Центру (Пункту) європейської інформації надавали організаційну, інформаційну та технічну підтримку показу фільму.

Немає коментарів:

Дописати коментар