понеділок, 9 грудня 2024 р.

Книжкова виставка-повідомлення "Захисти свої права"

Щороку 10 грудня Україна та вся світова спільнота відзначають День прав людини. Це нагода ще раз нагадати про значущість прав людини, необхідність глобальної солідарності, взаємозв'язку і людяності. Відзначається ця дата за пропозицією Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй, знаменуючи річницю ухвалення нею Загальної декларації прав людини в 1948 році. Центр (Пункт) європейської інформації (відділ обслуговування користувачів) представляє книжкову виставку-повідомлення «Захисти свої права», підготовлену до знаменної події.

Виникнення і розвиток прав людини мають довгу історію, яка супроводжувалась боротьбою різних доктрин і традицій, характерних для тієї чи іншої країни, але, незважаючи на давність існування самої ідеї про права людини, справжнього змісту вона набуває лише на основі принципів демократії, свободи, рівності, справедливості у суспільстві. На основі цього стало можливим формування правових держав, одним із пріоритетних напрямків розвитку яких є верховенство прав людини.


Загальна декларація прав людини як раз і являє собою один з найважливіших документом в історії людства. Ним закріплено, що права людини – це невід’ємний елемент людської особистості і людського буття. Особливо гострим питання із захисту прав людини постало після Другої світової війни. Увесь світ тоді об’єднався заради однієї спільної мети – створення єдиної міжнародної системи захисту прав людини.



На сьогодні дуже важливим є той факт, що кожна людина повинна знати свої права, які визнані державою та суспільством. Права людини не даруються державою, а належать кожному від народження. Всі права людини – громадянські, політичні, економічні, соціальні є неподільними, взаємозалежними та взаємопов’язаними. Вони визнані основою людського існування та розвитку, їх дотримання повинно бути однією з найважливіших цінностей, оскільки саме правові гарантії ставлять особу в  центр всіх процесів, що відбуваються у суспільстві, визначають фактори свободи та рівноправності. В ідею прав особи та громадянина втілилось все багатство гуманітарного мислення – політичного, правового, морального, релігійного, соціокультурного.

 




В матеріалах, запропонованих до перегляду, докладно висвітлюється широке коло питань, стосовно заданої теми, а саме, розглянута філософська та правова думка щодо ідеї прав, свобод і обов’язків людини в різні історичні епохи, охарактеризовано нормативно-правові акти, що закріплювали ці права в умовах Середньовіччя, Нового і Новітнього часу. На основі Конституції і законодавства України проаналізовано правовий статус, міжнародний та національний механізми реалізації прав і свобод людини і громадянина, роль судових та правоохоронних органів у даному механізмі. Також проілюстрована практика Європейського Союзу з прав людини щодо розгляду конкретних справ та акцентовано увагу на значенні прийнятих ним рішень.

 



Книжкова виставка діятиме з 9 по 31 грудня 2024 року.

 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар