пʼятниця, 29 січня 2021 р.

 

Сентиментальна онлайн-мандрівка

 «Роберт Бернс – поетичний геній шотландського народу»


     27 січня 2021 у Центрі (Пункті) європейської інформації відбулася сентиментальна онлайн-мандрівка «Роберт Бернс – поетичний геній шотландського народу». Віртуально подорожувати  зібралися шанувальники поетичного слова Роберта Бернса.

Роберт Бернс – національний поет Шотландії. Його портрет прикрашає шотландські банкноти і британські поштові марки, а день його народження – 25 січня – є національним святом. 

Кожна література має свого очільника, будителя, того письменника, творчість якого є в її історії наріжним каменем, на котрому будується національна самоідентифікація. Бернс прийшов у шотландську літературу наприкінці ХVIII століття. Країна, яка ще у XV столітті мала чудові поетичні твори, в 1707 році остаточно втратила свою незалежність, свій парламент, навіть свою літературну мову. Офіційною мовою стала англійська. І народу, що, як і раніше, розмовляв шотландською, залишилися лише старі пісні, легенди і казки. Шотландці чекали на свого поета – і він народився у самій гущині народу, став його голосом, його совістю, його серцем.

 Мандрівка почалася із змістовної доповіді про життя і творчість поета, яку підготував Олексій Орлов, кандидат філологічних наук ПНПУ імені В. Г. Короленка. Потім «вирушили» в цікаву віртуальну  подорож до мальовничого села Плоске на Полтавщині, в якому вже не один рік діє музей Роберта Бернса. Таїсія Хриплива, ініціаторка його створення, його берегиня, а також – координаторка євроклубу «Dreаm Team», розповіла про те, як виник задум шкільного музею, про  унікальні музейні експонати. Ганна Дика, дослідниця творчості великого шотландця, перекладачка його творів, поділилася таємницями перекладацької діяльності. До мандрівки долучилися Вікторія  Мироненко, вчителька англійської мови КЗ «Полтавський міський багатопрофільний ліцей  1 ім. І. П. Котляревського», координаторка євроклубу «NIKA»,  із своїми ученицями. Ангеліна Завора, Анастасія Боженко, Катерина Касіч, Дарія Панкова та Тетяна Рябіко, ліцеїстки 9 та 10 класів, декламували вірші Бернса англійською мовою. Дівчата вразили зворушливим, майстерним  виконанням відомих поетичних творів. Звучали також пісні на слова Роберта Бернса у виконанні дуету «Сестри Тельнюк».

Ведуча заходу – Тетяна Гусар, координаторка Центру (Пункту) європейської інформації.
Немає коментарів:

Дописати коментар