пʼятниця, 16 березня 2018 р.

У Центрі (Пункті) європейської інформації говорили про Святого Патріка - покровителя Ірландії


День свято́го Па́тріка — культурне та релігійне ірландське національне свято, яке щороку відзначають 17 березня, у день смерті небесного покровителя Ірландії святого Патріка (близько 385—461 н. е.). В Ірландії День святого Патріка — офіційний вихідний.
Цього дня християни відвідують церковні служби.  Для віруючих людей, на честь свята, пом'якшуються обмеження щодо вживання пісної їжі й алкоголю.
Оскільки ірландці здавна емігрували по всьому світу, то свято стало доволі популярним в США та Канаді, причому не лише серед етнічних ірландців. Популяризації свята у Новому Світі посприяло влаштування своєрідних парадів, що відтоді є його візитівкою. Уперше такий парад відбувся у Бостоні 1737 року, в Нью-Йорку ж святкування вперше пройшло у таверні «Корона і будяк» (англ. The Crown and Thistle Tavern) у 1756 році.

Уже в ХХ столітті свято стало популярним у континентальній Європі, а з настанням ери глобалізації  про День святого Патріка стало відомо у цілому світі.
З демократизацією суспільства після 1991, День святого Патріка почали відзначати і в Україні  та країнах Балтії. 
Напередодні національного ірландського свята до Центру (Пункту) європейської інформації завітали учні 4-х класів Полтавської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 3 для того, щоб краще ознайомитися з традиціями вшанування святого Патріка та дізнатися більше про його життя та християнський подвиг.
Координатор Центру (Пункту) європейської інформації Лариса Лисенко зробила інформаційне повідомлення та провела усний бібліографічний огляд книжкової виставки «На ірландській землі ходить Патрік по росі, про Ісуса говорить, свої чудеса творить».


До уваги маленьких гостей було представлено відеоролик, який розповів присутнім  про символіку свята. Далі разом з веселим Леприконом діти дружно  заспівали у пісню «I'm a Little Leprechaun» (Saint Patrick's Day Song), а потім
переглянули мультфільм, що розповідає 
про діяння святого Патріка.

Завітав на зустріч й справжній Леприкон (роль Леприкона виконала бібліотекар першої категорії відділу обслуговування користувачів Тетяна Гусар), який загадував кмітливим учням хитрі загадки.


Сподіваємося, що інформаційно-розважальний характер заходу допоміг маленьким полтавцям долучитися до європейських традицій та збагатив їх позитивними емоціями і новими знаннями.
Відеоматеріали, які були використані під час проведення заходу, додаються.

Немає коментарів:

Дописати коментар