вівторок, 19 березня 2019 р.

19 березня полтавці побували у театрі книги «Великий мрійник Сірано де Бержерак»


У свідомості багатьох людей ім’я Сірано де Бержерака асоціюється з героєм п’єси Едмона Ростана «Сірано де Бержерак». Однак літературним персонажем Еркюль Савіньєн Сірано де Бержерак став лише у 1897 році. До цього він був реальною людиною: драматургом, письменником, воїном, дуелянтом, улюбленцем жінок, філософом, мрійником, чоловіком з величезним носом. Еркюль Савіньєн народився 6 березня 1619 року в передмісті Парижа Шеврез. У 2019 році у світі відзначають 400-річчя від дня народження цієї відомої людини.
В історію світової літератури він увійшов як предтеча жанру наукової фантастики. Його дилогія, що вийшла  під загальною назвою «Інший світ», ґрунтується на положеннях лібертинажу та ідеях гностицизму.
Глядачі, які побували в театрі книги, мали нагоду дізнатися про реальне та літературне життя пана  де Бержерака і одночасно доторкнутися до світу театрального мистецтва.
Фінальну сцену з п’єси Едмона Ростана «Сірано де Бержерак» виконали молоді полтавські актори: Антон Височанський, артист Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М. В. Гоголя та Дар’я Жук, студентка III-го курсу, яка вивчає акторське мистецтво в Полтавському музичному училищі імені М. В. Лисенка. Режисером постановки  став заслужений артист України,  викладач акторської майстерності театрального відділення Полтавського музичного училища імені М. В. Лисенка, провідний актор обласного театру Олександр Віталійович Любченко.

Координатор Центру (Пункту) європейської інформації Лариса Лисенко представила добірку фрагментів з театральних постановок п’єси Едмона Ростана «Сірано де Бержерак». 


Присутні змогли побачити рідкісні відеофрагменти зі спектаклю 1900 року з Констаном Кокленом у головній роліДо речі, Констан Коклен був першим виконавцем ролі Сірано де Бержерака на театральних підмостках.
П’єса «Сірано де Бержерак» є родзинкою в репертуарі українських театрів, зокрема, Сумського академічного театру імені М. С. Щепкіна,  Київського академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра та інших. Тому учасники заходу могли насолодитися монологом Сірано у виконанні провідного артиста Київського академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра, заслуженого артиста України Миколи Боклана
Театр книги є інформаційно-мистецьким заходом, який знайомить зацікавлених осіб з історією літератури та театральним мистецтвом водночас. Тому працівники Центру (Пункту) європейської інформації планують і надалі використовувати театралізовані форми роботи, які є досить ефективними для поліпшення інтелектуального розвитку і покращення емоційного стану жителів полтавської громади.
Немає коментарів:

Опублікувати коментар