неділя, 14 січня 2018 р.

11 січня – Всесвітній день "Дякую"

11 січня – це щаслива нагода подякувати своїм рідним, близьким, колегам і врешті-решт усім гарним людям. «За що подякувати», –  запитаєте ви ? За будь-що: щиру посмішку, дружню допомогу, родинний затишок, якісний сервіс. Адже одинадцятого січня увесь світ відзначає день «Дякую».
Всесвітній день «Дякую» з’явився в наших календарях завдяки  ініціативі ООН та ЮНЕСКО. В Україні він став святковим з 2008 року. Таку дату запровадили для того, щоб люди не забували про виявлення вдячності.

Долучитися до доброї справи та розповісти про значення слів подяки в нашому житті вирішили  працівники Центру (Пункту) європейської інформації, які на почату року провели інформаційну годину «Мандрівка країною ввічливості». До участі в інформаційному заході запросили учениць  Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 24, які співають у хорі УАПЦ «Янголи з небес» під керівництвом ієрея Харківсько-Полтавської єпархії  УАПЦ отця Олександра (Олександра Горая) Дівчата завітали до бібліотеки для того, щоб привітати працівників культури різдвяною колядою, тому  запрошення до участі в інформаційному заході стало своєрідним знаком подяки від бібліотекарів. 

Юні хористки та їх батьки дізналися про походження слів вдячності. Завдяки відеоконсультації мовознавця Олександра Авраменка з’ясували, що слова «дякую» та «спасибі» є рівноправними способами виявлення подяки. Пригадали прислів’я  та приказки про «чарівні» слова, зіграли в розважально-пізнавальну гру «Вітаємося по-європейськи». 

Маємо надію, що отримана інформація допоможе дівчатам стати чемнішими і вдячнішими. Нагадаємо, що середньостатистичний українець вживає слова вдячності близько 50 разів на день.