Клуб європейського кіно25 ЖОВТНЯ ВІДБУВСЯ ПЕРЕГЛЯД ФІЛЬМУ ФРАНЦУЗЬКОГО РЕЖИСЕРА  П'ЄРА МОРЕЛЯ "ВИКРАДЕНА" (В РАМКАХ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЕКТУ "Людина НЕ на продаж")

Реалізація проекту «Людина НЕ на продаж» ВГО Полтавською філією Українська бібліотечна асоціація та Полтавською обласною універсальною науковою бібліотекою імені І. П. Котляревського добігає кінця. 26 жовтня у Клубі європейського кіно відбувся останній в рамках проекту показ та обговорення  фільму «Викрадена» французькього режисера П'єра Мореля.
Глядачі, на цей раз це були студенти Полтавського юридичного коледжу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, з цікавістю дивилися історію про необачних дівчат-туристок, які завдяки своїй нерозважливій поведінці потрапили до сексуального рабства. Після перегляду студенти обговорювали які правила безпечного перебування за кордоном порушили головні героїні, і чи актуальна отримана інформація для українців, які подорожують чи влаштовуються на роботу в нібито безпечних європейських країнах.


Координатор Центру (Пункту) європейської інформації Лариса Лисенко, яка була модератором заходу, наголосила, що метою проекту «Людина НЕ на продаж» є не залякування українців страшними історіями про трудове рабство, а інформування про правила поведінки, які сприяють безпечним подорожам і працевлаштуванню. Для того, щоб студенти  мали більше інформації стосовно цього питання їм вручили  інформаційні буклети, на яких зазначено телефони підтримки для українців, які потрапили в трудове рабство та основні правила безпечної поведінки.


25 ЖОВТНЯ ЗАПРОШУЄМО НА ПЕРЕГЛЯД ТА ОБГОВОРЕННЯ ФІЛЬМУ  ФРАНЦУЗЬКОГО РЕЖИСЕРА  П'ЄРА МОРЕЛЯ "ВИКРАДЕНА" (В РАМКАХ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЕКТУ "Людина НЕ на продаж")

25 жовтня в рамках реалізації проекту «Людина НЕ на продаж» відбудеться перегляд та обговорення фільму  французького режисера Пєра Мореля «Викрадена».

Перегляд відбудеться о 14.00 у Центрі (Пункті) європейської інформації, що діє у відділ обслуговування користувачів (кімната 310).ВІДБУВСЯ ПЕРЕГЛЯД ФІЛЬМУ БРИТАНСЬКОГО РЕЖИСЕРА РАЛЬФА ФАЙНСА "НЕВИДИМА ЖІНКА" 


Сьогодні учасники Клубу європейського кіно переглянули стрічку британського режисера Ральфа Файнса "Невидима жінка". Глядачі дізналися про маловідому для українського читача та глядача  сторінку з життя видатного британського письменника Чарльза Діккенса, адже його таємне кохання до молодої жінки Неллі Тернант  було приховане  навіть від сучасників. Фільм зацікавив глядачів, вони відзначили гарне відтворення реалій вікторіанської епохи, але  звернули увагу на дуже повільний розвиток сюжетної лінії. Загалом присутні оцінили фільм від 4-х до 5-ти балів.24 жовтня Клуб європейського кіно запрошує на перегляд фільму режисера  Ральфа Файнса «Невидима жінка»

"Невидима жінка" (англ. The Invisible Woman) — британська біографічна мелодрама режисера і головного актора Ральфа Файнса, що вийшла 2013 року. Ставши знаменитим письменником, Чарльз Діккенс знайомиться зі значно молодшою за нього жінкою і вона стає його коханкою аж до його смерті .Стрічку створено на основі книги Клер Томелін.ВІДБУВСЯ ПЕРЕГЛЯД ФІЛЬМУ ФРАНЦУЗЬКОГО РЕЖИСЕРА  П'ЄРА МОРЕЛЯ "ВИКРАДЕНА" (В РАМКАХ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЕКТУ "Людина НЕ на продаж")


 Працівники Центру європейської інформації, що діє у відділі обслуговування користувачів  ПОУНБ імені І. П.  Котляревського долучилися до участі в проекті «Людина НЕ на продаж». 26 вересня 2018 року у Клубі європейського кіно, який працює у Центрі третій рік поспіль, вони організували перегляд і обговорення художнього фільму французького режисера П’єра Мореля «Викрадена (Заручниця)» (Франція, 2008). Як зазначила на початку заходу координатор Центру Лариса Лисенко, «цей фільм  варто дивитись не тільки  усім шанувальникам якісних екшнів, але й тим, хто збирається у закордонну подорож».


Власне про фільм. Знехтувавши порадами свого батька, сімнадцятилітня Кім потрапляє до секс-рабства. Головний герой фільму – Брайан Мілз має в запасі кілька годин, щоб перелетіти через океан, знайти негідників, покарати їх та врятувати улюблену дитинку…
Якщо у вас немає супер-татуся, який рятував би вас від будь-якої халепи, то дотримуйтеся кількох простих правил, що зроблять вашу подорож більш безпечною. Ось деякі з них: не довіряйтеся незнайомцям у чужій країні, не повідомляйте їм адресу свого перебування, підтримуйте телефонний  зв'язок з рідними та близькими тощо.
На перегляді були присутні тимчасово безробітні полтавці, які користуються послугами Полтавської міськрайонної філії Полтавського обласного центру зайнятості та постійні учасники Клубу європейського кіно.

ПОЧАТОК ОСІННЬОГО СЕЗОНУ У КЛУБІ ЄВРОПЕЙСЬКОГО КІНОКлуб європейського кіно запрошує усіх бажаючих долучитися до участі в проекті «Людина НЕ на продаж» та взяти участь у перегляді й обговоренні художнього фільму режисера Пєра Мореля «Викрадена (Заручниця)» (Франція, 2007).
Фільм  варто дивитись не тільки  усім шанувальникам якісних екшнів, але й тим, хто збирається у закордонну подорож.
Знехтувавши порадами свого батька, сімнадцятилітня Кім потрапляє до секс-рабства. Головний герой фільму – Брайан Мілз має в запасі кілька годин, щоб перелетіти через океан, знайти негідників, покарати їх та врятувати улюблену дитинку…
Якщо у вас немає супер-татуся, який рятував би вас від будь-якої халепи, то дотримуйтеся кількох простих правил, що зроблять вашу подорож більш безпечною. Яких правил, запитаєте ви? Прийдіть до нас 26 вересня о 14.00 і про все дізнаєтеся.
Наша адреса: Небесної сотні, 17; кімната 310.ВІДБУВСЯ ПЕРЕГЛЯД ФІЛЬМУ БРИТАНСЬКИХ РЕЖИСЕРІВ ЕНТОНІ АСКВІТА ТА ЛЕСЛІ ГОВАРДА «ПІГМАЛІОН»25 липня учасники Клубу європейського кіно мали змогу переглянути Британський ретро-фільм, який було знято  режисерами Ентоні Асквітом та Леслі Говардом  у 1938 році за п’єсою  Бернарда Шоу «Пігмаліон». Свого часу фільм здобув найвищу кінематографічну винагороду «Оскар» за кращий сценарій та винагороду у номінації «краща чоловіча роль» на 6-му Венеційському кінофестивалі.
Історія створення фільму є досить цікавою. В середині 1930-х років угорський продюсер Габріель Паскаль звернувся до Бернарда Шоу з проханням дати авторський дозвіл на серію екранізацій найзнаменитіших його п'єс. До цього часу кілька екранізацій п'єс Шоу вже існували, і, з огляду на їх низький художній рівень, драматург зажадав, щоб зйомки проходили під повним його контролем. Першим Паскаль вирішив екранізувати «Пігмаліон». Шоу залишився в цілому задоволений якістю фільму, привітав творців і дозволив продовжувати серію; в подальшому Паскаль екранізував п'єси «Майор Барбара», «Цезар і Клеопатра» і «Андрокл і лев».  
Технічну переробку п'єси в сценарій здійснили Іен Дерлімпл, Сесіл Льюїс, кілька істотних нових епізодів написав сам Шоу, в тому числі ключову сцену тріумфу Елізи на балу. Сучасні видання англійського тексту п'єси зазвичай включають ці доповнення. В одному відношенні Паскаль відступив від позиції Шоу - у фіналі фільму, на відміну від п'єси, Еліза повертається до Хіггінса.
На головну роль була запрошена 26-річна театральна актриса Уенді Хіллер, яка вже грала Елізу на сцені.

Фільм сподобався глядачам і  8 з 10 присутніх на перегляді оцінили його «якнайкраще» за рівнем акторської майстерності та за рівнем відтворення тогочасних  реалій. Кільком глядачам не вистачило музичного супроводу,  тому постійний учасник клубу Палій Ольга Миколаївна порадила своїм одноклубникам переглянути фільм-мюзикл «Моя чарівна леді» режисера Джорджа К’юкора, який був екранізований у 1964 році. За традицією координатор Центру (пункту) європейської інформації Лариса Лисенко зробила інформаційне повідомлення про історію створення фільму та про творчі біографії акторів і представила друковане видання  п’єси Бернарда Шоу. Фільм так сподобався глядачам, що вони з цікавістю переглядали книгу, а деякі включили її до найближчих планів на прочитання. 
25 липня Клуб європейського кіно запрошує на перегляд фільму британських режисерів  Ентоні Асквіта та Леслі Говарда «Пігмаліон»

ВІДБУВСЯ ПЕРЕГЛЯД ФІЛЬМУ РЕЖИСЕРА ПЕТЕРА ЛУЇЗІ «СТРІКЕР»


11 липня знавці німецької мови та поціновувачів кінематографічного жанру «комедія» переглянули фільм режисера Петера Луїзі «Стрікер». Нагадаю, що показ фільму відбувся в рамках проведення фестивалю швейцарського кіно за підтримки посольства Швейцарії в Україні.
Сучасний європейський кінематограф наскільки багатий і різножанровий, що пересічний глядач може знати лише про дві- три найбільш розрекламовані кінострічки, а скільки їх залишається поза увагою! Тому заходи подібного спрямування допомагають відкривати для себе нове в кінематографі, дізнаватися про проблеми та реалії країни, яка представляє свої фільми.
Того липневого вечора глядачі не лише  добряче посміялися над пригодами шкільного учителя Бальца Нефа та його команди стрікерів, але й дізналися про чудових  швейцарських акторів, задумалися над тим, що змушує людину, яка проживає в суперблагополучній країні зайнятися стрікінгом.Ми вдячні: представникам компанії «Артха́ус Тра́фік» за надання можливості брати участь у подібних фестивальних проектах; журналістам інтернет-видання "Зміст" за інформаційну підтримку події у Полтаві.

ЗАПРОШУЄМО ДО УЧАСТІ У ФЕСТИВАЛІ ШВЕЙЦАРСЬКОГО  КІНО 


11 ЛИПНЯ 2018 РОКУ о 16.00  В РАМКАХ ФЕСТИВАЛЮ ШВЕЙЦАРСЬКОГО КІНО, ЯКИЙ ПРОХОДИТЬ В УКРАЇНІ З 19 ЧЕРВНЯ ПО 14 СЕРПНЯ 2018 РОКУ ЗА ПІДТРИМКИ ПОСОЛЬСТВА ШВЕЙЦАРІЇ В УКРАЇНІУ КЛУБІ   ЄВРОПЕЙСЬКОГО КІНО ВІДБУДЕТЬСЯ ПЕРЕГЛЯД ФІЛЬМУ РЕЖИСЕРА ПЕТЕРА ЛУЇЗІ "СТРІКЕР / FLITZER" .


СТРІКЕР / FLITZER 
Мова оригіналу: німецька
Країна: Швейцарія, 2017
Хронометраж: 98 хв.
Жанр: комедія
Режисер: Петер Луїзі
У ролях: Біт Шлаттер, Доро Мюглер
Вікові обмеження (років): 16


Аби виплутатися із фінансової кризи, шкільний учитель Бальц Наеф наймає і навчає стрікерів для нелегальних спортивних ставок. оча він із командою перетворює стрікінг на новий модний спорт, його становище не поліпшується. Більше того, негаразди Бальца лише починаються.

НАША АДРЕСА: м. Полтава, вул. Небесної сотні, 17.ВІДБУВСЯ ПЕРЕГЛЯД ФІЛЬМУ РЕЖИСЕРА ГАБРІЕЛЯ ПАСКАЛЯ «ЦЕЗАР і КЛЕОПАТРА»


Учасники Клубу Європейського кіно переглянули фільм режисера Габріеля Паскаля "Цезар і Клеопатра". Головні ролі виконали Клод Рейнс і Вів'єн Лі, сценарій написав Гебріель Паскаль за однойменною п'єсою Бернарда Шоу. Фільм був номінований на «Оскар» в категорії «Кращий художник-постановник» (Джон Брайан).
Серед напружених, часом смертельно небезпечних придворних інтриг Цезар зав'язує близькі стосунки з юною царицею Клеопатрою і вчить її, як знайти і використовувати владу.
Знятий за системою «Техніколор» (англ. Technicolor) ‒ це найдорожчий фільм, зроблений в Англії у 1945 році. Для того, щоб отримати ефект кінематографічного кольору Габріель Паскаль привіз пісок з Єгипту. Дивно, але фільм провалився в прокаті. На ньому практично закінчилася режисерська кар'єра Паскаля. Цікаво, що "Цезар і Клеопатра" ‒ перший фільм за п'єсою Бернарда Шоу, який знято в кольорі, і останній фільм за п'єсою драматурга, який знято за його життя. Незважаючи на давній провал у прокаті, фільм отримав найвищу оцінку серед полтавських глядачів.

Інформаційне повідомлення про історію створення фільму підготувала координатор Центру (Пункту) європейської інформації Лариса Лисенко.
До нових зустрічей у липні!

20 червня  Клуб європейського кіно запрошує на перегляд фільму угорського режисера, продюсера  Габріеля Паскаля  «Цезар і Клеопатра»
«Цезар і Клеопатра» (англ. Caesar and Cleopatra) - художній фільм 1945 року. Головні ролі виконували Клод Рейнс і Вів'єн Лі. Сценарій написав Гебріел Паскаль за однойменною п'єсою Бернарда Шоу. Фільм був номінований на «Оскар» в категорії «Кращий художник-постановник» (Джон Брайан).


7 ЧЕРВНЯ ВІДБУВСЯ ПЕРЕГЛЯД ХУДОЖНЬОГО ФІЛЬМУ "АМЕЛІ ТІКАЄ"7 червня у Клубі європейського кіно відбувся перегляд фільму режисера  Тобіаша Віеманна «Амелі тікає». Спеціальний показ фільму організовано в рамках першого фестивалю німецького молодіжного кіно "КІНОРЕЙВ", який приурочено до Українсько-німецького року мов. Фестиваль проходить в Україні за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut Україна. На перегляді кінострічки були присутні учасники клубу «Sprechen sie Deutsch?», які добре знають німецьку мову та учні Полтавського багатопрофільного міського ліцею № 1 імені І. П. Котляревського, які нещодавно  розпочали її вивчати. 


Незважаючи на різницю у  рівні знання німецької мови, усі глядачі з цікавістю слідкували за пригодами юної Амелі та за її боротьбою з підступною хворобою -  астмою. Кращому розумінню  змісту фільму допомагали українські субтитри. Керівник клубу «Sprechen sie Deutsch?» Володимир Піщида запросив ліцеїстів поповнити лави знавців німецької мови і долучитися до  чергового засідання клубу, яке відбудеться 14 червня о 17.00  в приміщенні ПОУНБ імені І. П. Котляревського, кімната 409.  
Працівники Центру (Пункту) європейської інформації вдячні керівникові клубу «Sprechen sie Deutsch?» Володимиру Піщиді, компанії «Артхаус трафік» за сприяння діяльності Клубу європейського кіно.ЗАПРОШУЄМО ДО УЧАСТІ У ФЕСТИВАЛІ НІМЕЦЬКОГО МОЛОДІЖНОГО  КІНО "КІНОРЕЙВ"

ПОКАЗ ВІДБУДЕТЬСЯ 7 ЧЕРВНЯ О 17.00 В КІМНАТІ 410АМЕЛІ ТІКАЄ / AMELIE RENNT 10+
німецькою мовою із українськими субтитрами

Країна: Німеччина, Італія, 2017
Хронометраж: 97 хв.
Жанр: пригодницький фільм
Режисер: Тобіаш Віеманн
У ролях: Сюзанна Борман, Денис Москітто, Ясмін Табатабай

Амелі страждає астмою і її відправляють у клініку в Південному Тіролі на лікування. Через якийсь час вона планує втечу з цього «пекла» – і незабаром знаходить нового друга. Разом вони намагаються дістатися до вершини гори, у якої, згідно зі старим повір'ям, Амелі зможе зцілитися.
Спеціальний показ організовано в рамках першого 
фестивалю німецького молодіжного кіно "КІНОРЕЙВ", який приурочено до Українсько-німецького року мов. Фестиваль проходить в Україні за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut Україна.
Трейлер фільму "Амелі тікає"


3 ТРАВНЯ ВІДБУВСЯ ПЕРЕГЛЯД ХУДОЖНЬОГО ФІЛЬМУ "МІГРАНТИ"

3 травня в рамках фестивалю австрійського кіно, генеральним партнером якого є Райффайзен Банк Аваль, організаторами – Австрійський культурний фонд та компанія «Артхаус Трафік», у Клубі європейського кіно Центру європейської інформації ПОУНБ імені І. П. Котляревського відбувся перегляд та обговорення фільму режисера Армана Т. Ріяхі «Мігранти». Оскільки фільм демонструвався мовою оригіналу (німецькою) та супроводжувався українськими субтитрами, то глядачами були учасники клубу «Sprechen sie Deutsch?», які добре знають німецьку мову. Глядачі з цікавістю спостерігали за пригодами безробітних друзів Бенні і Марко, й у залі час від часу лунав сміх. Після перегляду учасники клубу залишилися обговорити переглянутий фільм. Молоді знавці німецької мови зацікавилися проектами та фестивалями від «Артхаус Трафік».


ЗАПРОШУЄМО ДО УЧАСТІ У ФЕСТИВАЛІ АВСТРІЙСЬКОГО КІНОЗ 12 квітня  фестиваль австрійського кіно  збирає найяскравіші і резонансні картини останніх років з Австрії. 3 травня в рамках фестивалю у Клубі європейського кіно відбудеться показ фільму "Мігранти". Перегляд відбудеться в кімнаті 409, початок перегляду о 17. 00.
МІГРАНТИ / DIE MIGRANTIGEN

МІГРАНТИ
Країна: Австрія, 2017
Хронометраж: 98 хв.
Жанр: комедія
Режисер: Арман Т. Ріяхі
У ролях: Фарис Рахома, Олександр Петрович, Доріс Шретцмайер
Мова: німецька
Субтитри: українською
Двоє безробітних друзів – Бенні і Марко – прикидаються дрібними злочинцями-мігрантами для зйомки в телевізійному документальному фільмі.23 квітня відбувся перегляд фільму французького режисера Олів’є Даана «Життя у рожевому кольорі» 

У Клубі європейського кіно переглянули ще один фільм–байопік французького режисера Олівє Даана. Кінострічка «Життя у рожевому кольорі» присвячена великій французькій співачці Едіт Піаф. Драматична історія життя видатної жінки не залишила байдужими жодного глядача. Після перегляду фільму більшість з них захотіли отримати додаткову інформацію про неї, прочитати мемуари її сучасників, тому в нагоді стала підбірка документів про Едіт Піаф з фонду Бібліотеки. Особливо цікавими для учасників клубу виявилися спогади близьких  до співачки людей: Сільвії Берто – зведеної сестри Едіт та Рішер Жинетт, яка п'ятнадцять років була компаньйонкою, перукарем та костюмером французької співачки.
23 квітня  Клуб європейського кіно запрошує на перегляд фільму французького режисера Олів’є Даана «Життя у рожевому кольорі» 
Жанр: Драма 

Тривалість: 140 хв. 

Країна: Франція, Велика Британія, Чехія

Режисер: Олів'є Даан 

Актори: Маріон Котіяр, Сільві Тестуд, Паскаль Грегорі, Еммануель Сеньє, Жан-Поль Руве, Жерар Депардьє, Клотільда Каро, Жан-П'єр Мартінс, Катерина Аллегре.


Фільм відтворює сторінки біографії великої французької співачки Едіт Піаф, починаючи з її дитинства, проведеного в злиднях, до її смерті вже у статусі цієї легенди. Картина переносить глядача з десятиліття в десятиліття, змальовуючи найбільш значимі епізоди з життя співачки.

14 березня відбувся перегляд фільму французького режисера Ремо Форлані «Джульєтта і Джульєтта» 


Дружній команді Клубу європейського кіно не стали на заваді складні погодні умови. Нехай за вікном сіявся дощ та кружляв запізнілий весняний сніг, але енергійним та молодим душею поціновувачам європейського кіно було затишно та весело у компанії відомих французьких акторів: Ані Жирардо, Марлен Жобер та П’єра Рішара.

Фільм «Джульєтта та Джульєтта» створений у далекому 1974 році. Сюжет фільму, на перший погляд, досить легкий, бо за жанром це – комедія.
Одна Джульєтта працює в модному журналі «Пенелопа», інша – продавчинею. Одна Джульєтта розчарована в чоловіках, інша обожнює свого чоловіка. І, тим не менш, зустрівшись, вони не тільки подружилися, але навіть стали разом видавати журнал «Розгнівані жінки» ...
І все ж, попри «невагомість» сюжету та неперевершений французький гумор, фільм підіймає досить актуальні проблеми: фемінізм, становище жінки у суспільстві й  сім’ї.
Завдяки майстерності режисера та чудовій акторській грі глядачі усвідомлюють, що фемінізм – це відповідь жінок на експансію чоловіків. Будь яка закохана жінка може стати феміністкою, якщо чоловік не цінуватиме її як особистість, а будь яка феміністка може забути про боротьбу за свої права, якщо зустріне чоловіка, який не тільки кохає, а ще й цінує її, визнає за нею право приймати власні рішення, мати власні переконання.
 Інформаційне повідомлення про історію створення фільму підготувала координатор Центру (Пункту) європейської інформації Лариса Лисенко.


14 березня  Клуб європейського кіно запрошує на перегляд фільму Ремо Форлані "Джульєтта і Джульєтта"

28 лютого відбувся перегляд фільму французького режисера Олів’є Даана «Принцеса Монако» І знову у Клубі європейського кіно людно до нас поступово приєднуються  нові учасники.
28  лютого полтавці переглянули фільм французького режисера Олів’є Даана «Принцеса Монако». Стрічка створена у 2014 році, за жанром – це байопік або ж фільм-біографія.
Фільм розповідає про один з найдраматичніших епізодів життя Грейс Патриції Келлі, дружини князя Монако Реньє III,  який припав на період так званої «податкової війни» між Монако і Францією у 1962 році.
Вперше кінострічка Олів’є Даана була показана на відкритті 67 Каннського кінофестивалю у 2014 році і викликала певне незадоволення у представників князівського дому  Монако і деяких кінокритиків. Та незважаючи на це, полтавські глядачі з захопленням слідкували за перебігом подій, а гру виконавиці головної ролі, актриси Ніколь Кідман, визнали бездоганною.
Інформаційне повідомлення про історію створення фільму підготувала координатор Центру (Пункту) європейської інформації Лариса Лисенко.

Приємно, коли твоя робота дарує людям радість та задоволення. До Нових зустрічей у Клубі європейського кіно.28 лютого  Клуб європейського кіно запрошує на перегляд фільму Олів'є Даана "Принцеса Монако". Вхід вільний.24 січня відбувся перегляд фільму французького режисера Андре Мішеля «Чаклунка» 

24 січня учасники  Клубу європейського кіно переглянули фільм французького режисера Андре Мішеля «Чаклунка», який було знято в 1956 році.  
Французька драма «Чаклунка», із загадковою Мариною Владі в головній ролі,  стала непересічною подією в житті громадян колишнього СРСР. Художню стрічку було створено за мотивами повісті  Івана Купріна «Олеся». Саме після перегляду цього фільму в красуню-чаклунку закохався Володимир Висоцький.  Цілих 12 років Марина Владі була дружиною і музою видатного актора й поета. Тому звернення до творчості видатної  французької актриси напередодні дня народження Володимира Висоцького стало своєрідним вшануванням його пам’яті.
Незаймана природа, чарівне повітря, дзвінка тиша, прості люди  ‒ молодий амбітний інженер Лоран зачарований шведською глибинкою, де він працює над будівництвом залізниці. Сп'янілий від нових вражень, він «пропаде» остаточно і безповоротно, коли його душею заволодіє таємнича німфа, «чарівниця лісу». Юну норовливу «дикунку» місцеві жителі вважають відьмою. Бути з нею ‒  означає накликати на себе немилість всієї округи. Але закоханому Лорану байдуже : заради золотоволосої Інги він готовий пожертвувати багато чим. Знав би він, до чого це призведе ...
Цікавий сюжет і пронизлива гра акторів, змусили глядачів вкотре співпереживати драматичним подіям, що розгорталися на екрані.

За традицією, яка склалася в Клубі європейського кіно, глядачі оцінюють переглянутий фільм за п’ятибальною шкалою. Робота Андре Мішеля отримала найвищу оцінку «5». Координатор Центру (Пункту) європейської інформації підготувала презентацію, яка представила творчий шлях акторів, що знімалися в фільмі.24 січня  Клуб європейського кіно запрошує на перегляд фільму Андре Мішеля "Чаклунка"

27 грудня відбувся перегляд фільму Вацлава Ворличека "Три горішки для Попелюшки"

Ось і завершився сезон 2017 у Клубі європейського кіно, який діє у Центрі (Пункті ) європейської інформації 10 місяців поспіль. За цей час ми переглядали стрічки, створені митцями різних європейських країн. Учасники клубу знайомилися з  фільмами різних жанрів: драмами, комедіями, мелодрамами. Деякі з художніх стрічок були більше «титулованими», інші менше, але всіх їх  об’єднувало одне - незмінне задоволення та    позитивні емоції, які отримували учасники нашого Клубу. Вони обговорювали побачене, дискутували, плакали, сміялися, співчували. Власне  все сказане задокументоване на світлинах, які розміщені на сторінці нашого блогу.
27 грудня  «єврокіношники» переглянули чудову новорічно-різдвяну стрічку для сімейного перегляду «Три горішки для Попелюшки», яку створив чеський режисер Вацлав Ворличек. У Чехії ця стрічка визнана кращим казковим фільмом двадцятого століття.


Перегляд цього  надзвичайного фільму об’єднав глядачів від 4 до ген-ген скількох років. І всі отримували насолоду. Дорослі сприймали казковий світ через призму життєвого досвіду, а маленька Алінка, яка прийшла на перегляд фільму разом з бабусею, дивувалася чудесам та милувалася прекрасними принцом і принцесою.

10 зібрання Клубу європейського кіно принесло його учасникам невеличкі, але приємні сюрпризи: еко-новорічні прикраси, чудових собачок-амігурамі, картинки-кінусайги.

Більшу частина призів виготовили наша колега Алла Павленко та Ліза Горюн, дочка нашої співробітниці.

Дякуємо їм за допомогу!

Щасливого Нового Року та Різдва Христового! До нових зустрічей у нашому Клубі!
Як завжди з вами була я, координатор Центру (Пункту) європейської інформації 
Лариса Лисенко.


27 грудня  Клуб європейського кіно запрошує на перегляд фільму Вацлава Ворличека "Три горішки для Попелюшки"

22 листопада вшанували пам'ять Збігнєва Цибульського –  легенди польського театру і кіно


З листопада виповнилося 90 років від дня народження Збігнєва Цибульського (3.11.1927 – 8.01.1967) – легенди польського кіно і театру.
У 1996 році, за результатами опитування, Збігнєва Цибульського було визнано кращим польським актором усіх часів.
Перші роки життя пана Цибульського тісно повязані з Україною. Актор завжди  підкреслював, що народився і виріс у селі Княже на Покутті. Цікаво, що батько Збігнєва Цибульського доводився зятем Юзефові Ярузельському, який, між іншим, був рідним братом батька майбутнього очільника Польщі Войцеха Ярузельського.

Пам’яті видатного польського  актора було присвячено чергове засідання Клубу європейського кіно. Координатор Центру (Пункту) європейської інформації продемонструвала презентацію і розповіла про творчий шлях Збігнєва Цибульського та його партнерів про фільму «Розлучень не буде», адже саме цю легку й романтичну комедію польського режисера Єжі Стефана Ставінського було запропоновано для перегляду. Під час обговорення фільм отримав схвальні відгуки глядачів. 


22 листопада Клуб європейського кіно запрошує на перегляд фільму Єжі Стефана Ставінського "Розлучень не буде"!


Країна: Польща, 1964
Хронометраж: 95 хв.
 Жанр: комедія, мелодрамай
 У ролях:  Збігнєв Цибульський, Владислав Ковальський, Марта Ліпінська, Тереса Тушинська, Магдалена Завадська, Збігнєв Добжинський та інші.


Фільм складається з трьох веселих новел, об'єднаних єдиним місцем дії – варшавським палацом шлюбів.
1. Будівельник Томек приїжджає до Варшави, щоб одружитися з молоденькою лікаркою Аліною, але дівчина спізнюється на власне весілля і молоді люди сваряться, а їх з'ясування стосунків призводить до «несподіваної» розв'язки.
2. Початківець-інженер Марек знайомиться на молодіжній вечірці з красунею Йоанною, запрошує її на побачення, але та відмовляється. Марек жартома пропонує Йоанні шлюб. Всі, хто був на вечірці, б'ються об заклад буде весілля чи ні ...

3. Випускники школи Кася і Тадек приїжджають з провінційного Суйкова (де «зовсім немає життя») до Варшави, щоб негайно одружитися. У РАЦСі вчорашнім школярам відмовляють через їх неповноліття. Тадек кидає Касю і повертається додому, а вперта і заповзятлива красуня Кася залишається у Варшаві, щоб знайти роботу і ... відповідного чоловіка з квартирою і службовим становищем.

25 жовтня відбувся перегляд фільму Яна Северака "Коля"
25 жовтня учасники  Клубу європейського кіно переглянули фільм чеського режисера Яна Северака «Коля», який було знято в 1996 році.  Цей фільм, з дещо дитячою назвою, є одним з «найтитулованіших»  фільмів чеського кіно, які були створені у 90-х роках 20 століття. У 1997 році чеський фільм-драма отримав найвищу нагороду Американської кіноакадемії кінематографічних мистецтв «Оскар», премію голлівудської асоціації іноземної преси «Золотий глобус» та головну премію Чеської академії кіно і телебачення «Чеський лев» (18 номінацій).
Основні події фільму розгортаються на тлі історичної епохи, яка завершилася Оксамитовою революцією 1989 року. Ці події майже двадцятилітньої давнини перегукуються з подіями, що відбувалися у лютому 2014 року в Україні. Головні герої фільму, чеський музикант Франтішек Лоука та маленький російський хлопчик Коля, потрапляють в складні життєві обставини. Незважаючи на мовний та етнічний бар’єри, вони поступово знаходять спільну мову, а пан  Лоука вчиться  ще й батьківської любові.


Цікавий сюжет і пронизлива гра акторів, прекрасні панорами чеських міст не залишили байдужими глядачів. За традицією, яка склалася в Клубі європейського кіно, глядачі оцінюють переглянутий фільм за п’ятибальною шкалою. Робота чеських кіномитців отримала найвищу оцінку «5». Координатор Центру (Пункту) європейської інформації підготувала презентацію, яка представила творчий шлях акторів, що знімалися в фільмі.

 І як завжди, ніхто не поспішав покинути імпровізований кінозал, глядачі обмінювалися думками про побачений фільм.25 жовтня Клуб європейського кіно запрошує на перегляд фільму Яна Северака "Коля"!Країна: Чехія, 1996
Хронометраж: 108 хв.
 Жанр: драма
Режисер: Ян Северак
 У ролях: Зденек Северак, Андрій Халімон, Лібуше Шафранкова
Нагороди: «Оскар», «Золотий глобус»

 «Коля» (чеськ. Kolja) - чеський фільм, знятий режисером Яном Сверак в 1996 році.
Події відбуваються в кінці 1980-х років у Чехословаччині.
Головний герой фільму, віолончеліст Франтішек Лоука, холостяк і ловелас, який має неприємності з владою, заробляє на життя тим, що грає на похоронах і ремонтує надгробні пам'ятники. Для виходу з фінансової скрути вступає у фіктивний шлюб з молодою російською жінкою, яка прагне виїхати на Захід. Незабаром дружина емігрує на Захід, залишивши у своєї родички, тітки Тамари, п'ятирічного сина Колю, російського хлопчика. Але Тамара вмирає, і Лоука змушений забрати дитину до себе. Хлопчик не говорить по-чеськи, що спочатку призводить до різних проблем між ним і його новим батьком, але під тиском неприємностей вони знаходять спільну мову.
Обставинами одруження Лоуки починають цікавитися органи державної безпеки Чехословаччини, а самого Колю збираються віддати в дитячий будинок в СРСР.
Після «Оксамитової революції» 1989 роки мама Колі прилітає і забирає свого сина, а Лоука - знову виступає в філармонії.

27 вересня 2017 року у Клубі європейського кіно, що діє в Центрі (Пункті) європейської інформації відділу обслуговування користувачів, відбувся показ французької романтичної комедії режисера Паскаля Шомеля «Серцеїд»
Фільм «Серцеїд» вийшов на екрани у 2010 році. Це – романтично-комічна історія про ловеласа-професіонала, який розбиває на замовлення чужі пари. У цій справі Алексу (Ромен Дюріс) допомагають сестра Мелані (Жюлі Фер’є) та її чоловік Марк (Франсуа Даміенс). Професійному серцеїду до снаги наставити «роги» будь-якому чоловікові, залишити з носом настирливого бойфренда, і, як ні в чому не бувало, з чистим серцем та повним гаманцем братися за нову «інтрижку».
Одного разу Алексу надходить замовлення: зруйнувати відносини Жюльєтт (Ванесса Параді) та її нареченого-англійця Джонатана (Ендрю Лінкольн). Його черговий об’єкт для зваблювання – чарівна й заможна спадкоємиця, батько якої категорично проти її шлюбу. На все про все у ловеласа-професіонала 10 днів, які залишилися до весілля. Чи зможе Алекс довести справу до кінця? Адже, можливо, вперше у житті він закохався…
Справжній французький шарм, емоційна гра акторів, легкий гумор створювали хороший настрій. Фільм сподобався глядачам, і після його перегляду вони ще довго ділилися враженнями від побаченого.Увага! Після серпневих канікул Клуб європейського кіно 

поновлює діяльність. Чекаємо вас 27 вересня о 15.00

26 липня учасники Клубу європейського кіно продовжили знайомство з творчістю італійського режисера Луки Міньєро


Присутні на перегляді фільму «Ласкаво просимо на Північ» знову зустрілися зі старими знайомими: начальником поштового відділення у Мілані Альберто Коломбо та працівником пошти з маленького містечка на півдні Італії Маттео Вольпе. На цей раз Маттео, потрапивши до Мілану, долав свої упередження щодо жителів півночі Італії.  Після низки веселих пригод з’ясувалося, що між жителями різних регіонів Італії не існує великої різниці й незважаючи на відмінності у мові, гастрономічних вподобаннях, традиціях усі воно є громадянами однієї країни.22 червня учасники Клубу європейського кіно ознайомилися з творчістю італійського режисера Луки Міньєро

Літо – це  пора відпочинку, гарного настрою, яскравих вражень. Саме ці позитивні емоції отримали учасники Клубу європейського кіно після перегляду фільму італійського режисера Луки Міньєро «Ласкаво просимо на південь». 


Усі комічні ситуації, які виникають у фільмі, базуються на стереотипах, які мають жителі північної частини Італії щодо жителів півдня цієї ж країни.  В кінці-кінців головному герою стрічки, пану Коломбо, вдалося перебороти своє упереджене ставлення до  своїх співвітчизників, що мешкають в іншій частині Італії і знайти серед них справжніх друзів.  Під час обговорення фільму члени клубу відзначили актуальність теми італійської комедії й для України, адже ні для кого не секрет, що у жителів Сходу нашої країни існують певні стереотипи щодо жителів Заходу і навпаки.

Ведуча Клубу європейського кіно Лариса Лисенко зробила інформаційне повідомлення про творчий шлях акторів, задіяних у фільмі.


Наступна зустріч у Клубі європейського кіно відбудеться 26 липня.

В рамках діяльності Клубу європейського кіно відбувся перегляд художнього фільму режисера Дерека Сіенфренса   «Світло між двох океанів»


24 травня у Центрі (Пункті) європейської інформації відбулося четверте засідання Клубу європейського кіно.
На цей раз увазі глядачів було запропоновано кінострічку, над створенням якої працювала інтернаціональна команда кіномитців зі США, Великої Британії, Австралії, Нової Зеландії.
Фільм «Світло між двох океанів»  знятий  американським режисером Дереком Сіенфренсом  за однойменним романом австралійської письменниці М. Л. Стедман. Світова прем'єра стрічки відбулась 1 вересня 2016 року на Венеційському кінофестивалі, а в Україні – 22 вересня 2016 року. 

У головних ролях знімалися відомі європейські актори Алісія Вікандер (Швеція), Майкл Фассбендер (Ірландія), Рейчел Ханна Вайс (Велика Британія).
Пронизлива мелодраматична історія в поєднанні з прекрасними новозеландським та австралійськими пейзажами не залишила байдужими глядачів.

Історія, розказана Дереком Сіенфренсом, зворушила глядачок до сліз. Після перегляду вони пожвавлено обговорювали моральність вчинків головних героїв.

Ведуча Клубу європейського кіно Лариса Лисенко зробила інформаційне повідомлення про творчий шлях акторів, задіяних у фільмі та презентувала роман П. М. Стедман «Світло між двох океанів», який зберігається у фонді бібліотеки.
В рамках діяльності Клубу європейського кіно відбувся перегляд художнього фільму угорського режисера Марти Месарош «Друга дружина».
16 квітня поціновувачі європейського кіно ознайомилися з творчістю угорського кінорежисера Марти Месарош.

Цікаво, що на її творчість вплинули й українські кіномитці, адже серед своїх вчителів Марта Месарош називає Олександра Довженка. Його лекції Марта Месарош слухала у 50-х роках 20 століття, навчаючись у Всеросійському державному інституті кінематографії.
Фільм «Друга дружина» ‒ одна з найуспішніших кінострічок режисера. У 1980 році стрічку було номіновано на здобуття «Золотої пальмової гілки» ‒  головної нагороди Канського кінофестивалю.
На успіх фільму, без сумніву, вплинув чудовий акторський склад: Ізабель Юппер (Франція), Лілі Монорі (Угорщина), Ян Новицький (Польща). Незвичною для 80-х років минулого століття є тема фільму – сурогатне материнство. Окрасою фільму стала музика композитора Жолта Демьо.
Драма, яка розгорнулася в Угорщині на тлі історичних подій 1936–1944 років, не залишила байдужим жодного глядача. Після перегляду кінострічки, присутні обговорювали її витонченість та глибокий психологізм.
Координатор Пункту європейської інформації Лариса Лисенко зробила інформаційне повідомлення про історію створення фільму та творчий шлях головних акторів.


Наступна зустріч у Клубі європейського кіно відбудеться 24 травня о 15.00

УВАГА! 22 БЕРЕЗНЯ 2017 РОКУ 0 15.00 ВІДБУДЕТЬСЯ ПОКАЗ ФІЛЬМУ ФЕДЕРІКО ФЕЛЛІНІ "НОЧІ КАБІРІЇ"
 КОРОТКА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ФІЛЬМ:

«Ночі Кабірії» (італ. Le notti di Cabiria) — фільм-драма 1957 року спільного виробництва кінематографістів Італії та Франції, поставлений режисером Федеріко Фелліні з Дульєттою Мазіною та Франсуа Пер'є в головних ролях. Сценарій фільму створено на основі роману Марії Молінарі. Світова прем'єра фільму відбулася 10 травня 1957 року на 10-му Каннському міжнародному кінофестивалі, де він брав участь в основній конкурсній програмі у змаганні за «Золоту пальмову гілку». Стрічка здобула почесну нагороду як найкращий іноземний фільм на 30-й церемонії вручення нагород кінопремії «Оскар» у 1958 році .22 березня у Клубі європейського кіно зібралися шанувальники видатного італійського кінорежисера Федеріко Фелліні для того, щоб переглянути фільм «Ночі Кабірії».


Фільм розповідає про життя молодої жінки, яка працює повією в одному з найдешевших районів Риму. Як і всі її подруги, Кабірія вульгарна і гостра на язик, але всупереч своїй найдавнішій професії, вона по-дитячому наївна і добра, з маніакальною завзятістю сподівається знайти чоловіка своєї мрії і стати чесною жінкою. 

Федеріко Фелліні – режисер, який любив втілювати складні та психологічно нестійкі образи, мабуть, вони і є тим головним, що створює неповторну кіномагію, яка зачаровує глядачів незалежно від віку, національності, місця проживання. А майстерна гра Джульєтти Мазіни та Франсуа Пер’є робить кінострічку незабутньою.

22 лютого у Пункті європейської інформації, що діє у відділі обслуговування користувачів Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені 
І. П. Котляревського відбулося відкриття Клубу європейського кіно.

Клуб європейського кіно, який  розпочав свою діяльність у нашій Бібліотеці, покликаний знайомити прихильників кіномистецтва з кращими зразками художнього кінематографу країн Європи.
На прершому засіданні присутнім було представлено фільм італійського режисера Вітторіо де Сіка «Соняшники». Для показу його було обрано не випадково, адже кілька кульмінаційних сцен знімалися  на Полтавщині в селі Чернечий Яр Диканського району.  Глядачі старшого покоління, які прийшли на відкриття Клубу, добре пам’ятають приїзд до Полтави зірки італійського кіно Софі Лорен, тому після перегляду фільму кожен намагався поділитися власними спогадами про цю подію.

В рамках першого засідання  учасники клубу прослухали  інформаційне повідомлення «Історія створення фільму «Соняшники» та переглянули документи,  представлені на книжковій полиці «Знайомтесь! Актори італійського кіно».Наступне засідання Клубу європейського кіно відбудеться  22 березня 0 15.00. Усі зацікавлені Полтавці можуть ознайомитися з творчістю італійської актриси Джульєтти Мазіни та дізнатися більше про історію створення фільму «Ночі Кабірії», режисер Федеріко Фелліні.