Клуб європейського кіно
27 грудня  Клуб європейського кіно запрошує на перегляд фільму Вацлава Ворличека "Три горішки для Попелюшки"

22 листопада вшанували пам'ять Збігнєва Цибульського –  легенди польського театру і кіно


З листопада виповнилося 90 років від дня народження Збігнєва Цибульського (3.11.1927 – 8.01.1967) – легенди польського кіно і театру.
У 1996 році, за результатами опитування, Збігнєва Цибульського було визнано кращим польським актором усіх часів.
Перші роки життя пана Цибульського тісно повязані з Україною. Актор завжди  підкреслював, що народився і виріс у селі Княже на Покутті. Цікаво, що батько Збігнєва Цибульського доводився зятем Юзефові Ярузельському, який, між іншим, був рідним братом батька майбутнього очільника Польщі Войцеха Ярузельського.

Пам’яті видатного польського  актора було присвячено чергове засідання Клубу європейського кіно. Координатор Центру (Пункту) європейської інформації продемонструвала презентацію і розповіла про творчий шлях Збігнєва Цибульського та його партнерів про фільму «Розлучень не буде», адже саме цю легку й романтичну комедію польського режисера Єжі Стефана Ставінського було запропоновано для перегляду. Під час обговорення фільм отримав схвальні відгуки глядачів. 


22 листопада Клуб європейського кіно запрошує на перегляд фільму Єжі Стефана Ставінського "Розлучень не буде"!


Країна: Польща, 1964
Хронометраж: 95 хв.
 Жанр: комедія, мелодрамай
 У ролях:  Збігнєв Цибульський, Владислав Ковальський, Марта Ліпінська, Тереса Тушинська, Магдалена Завадська, Збігнєв Добжинський та інші.


Фільм складається з трьох веселих новел, об'єднаних єдиним місцем дії – варшавським палацом шлюбів.
1. Будівельник Томек приїжджає до Варшави, щоб одружитися з молоденькою лікаркою Аліною, але дівчина спізнюється на власне весілля і молоді люди сваряться, а їх з'ясування стосунків призводить до «несподіваної» розв'язки.
2. Початківець-інженер Марек знайомиться на молодіжній вечірці з красунею Йоанною, запрошує її на побачення, але та відмовляється. Марек жартома пропонує Йоанні шлюб. Всі, хто був на вечірці, б'ються об заклад буде весілля чи ні ...

3. Випускники школи Кася і Тадек приїжджають з провінційного Суйкова (де «зовсім немає життя») до Варшави, щоб негайно одружитися. У РАЦСі вчорашнім школярам відмовляють через їх неповноліття. Тадек кидає Касю і повертається додому, а вперта і заповзятлива красуня Кася залишається у Варшаві, щоб знайти роботу і ... відповідного чоловіка з квартирою і службовим становищем.

25 жовтня відбувся перегляд фільму Яна Северака "Коля"
25 жовтня учасники  Клубу європейського кіно переглянули фільм чеського режисера Яна Северака «Коля», який було знято в 1996 році.  Цей фільм, з дещо дитячою назвою, є одним з «найтитулованіших»  фільмів чеського кіно, які були створені у 90-х роках 20 століття. У 1997 році чеський фільм-драма отримав найвищу нагороду Американської кіноакадемії кінематографічних мистецтв «Оскар», премію голлівудської асоціації іноземної преси «Золотий глобус» та головну премію Чеської академії кіно і телебачення «Чеський лев» (18 номінацій).
Основні події фільму розгортаються на тлі історичної епохи, яка завершилася Оксамитовою революцією 1989 року. Ці події майже двадцятилітньої давнини перегукуються з подіями, що відбувалися у лютому 2014 року в Україні. Головні герої фільму, чеський музикант Франтішек Лоука та маленький російський хлопчик Коля, потрапляють в складні життєві обставини. Незважаючи на мовний та етнічний бар’єри, вони поступово знаходять спільну мову, а пан  Лоука вчиться  ще й батьківської любові.


Цікавий сюжет і пронизлива гра акторів, прекрасні панорами чеських міст не залишили байдужими глядачів. За традицією, яка склалася в Клубі європейського кіно, глядачі оцінюють переглянутий фільм за п’ятибальною шкалою. Робота чеських кіномитців отримала найвищу оцінку «5». Координатор Центру (Пункту) європейської інформації підготувала презентацію, яка представила творчий шлях акторів, що знімалися в фільмі.

 І як завжди, ніхто не поспішав покинути імпровізований кінозал, глядачі обмінювалися думками про побачений фільм.25 жовтня Клуб європейського кіно запрошує на перегляд фільму Яна Северака "Коля"!Країна: Чехія, 1996
Хронометраж: 108 хв.
 Жанр: драма
Режисер: Ян Северак
 У ролях: Зденек Северак, Андрій Халімон, Лібуше Шафранкова
Нагороди: «Оскар», «Золотий глобус»

 «Коля» (чеськ. Kolja) - чеський фільм, знятий режисером Яном Сверак в 1996 році.
Події відбуваються в кінці 1980-х років у Чехословаччині.
Головний герой фільму, віолончеліст Франтішек Лоука, холостяк і ловелас, який має неприємності з владою, заробляє на життя тим, що грає на похоронах і ремонтує надгробні пам'ятники. Для виходу з фінансової скрути вступає у фіктивний шлюб з молодою російською жінкою, яка прагне виїхати на Захід. Незабаром дружина емігрує на Захід, залишивши у своєї родички, тітки Тамари, п'ятирічного сина Колю, російського хлопчика. Але Тамара вмирає, і Лоука змушений забрати дитину до себе. Хлопчик не говорить по-чеськи, що спочатку призводить до різних проблем між ним і його новим батьком, але під тиском неприємностей вони знаходять спільну мову.
Обставинами одруження Лоуки починають цікавитися органи державної безпеки Чехословаччини, а самого Колю збираються віддати в дитячий будинок в СРСР.
Після «Оксамитової революції» 1989 роки мама Колі прилітає і забирає свого сина, а Лоука - знову виступає в філармонії.

27 вересня 2017 року у Клубі європейського кіно, що діє в Центрі (Пункті) європейської інформації відділу обслуговування користувачів, відбувся показ французької романтичної комедії режисера Паскаля Шомеля «Серцеїд»
Фільм «Серцеїд» вийшов на екрани у 2010 році. Це – романтично-комічна історія про ловеласа-професіонала, який розбиває на замовлення чужі пари. У цій справі Алексу (Ромен Дюріс) допомагають сестра Мелані (Жюлі Фер’є) та її чоловік Марк (Франсуа Даміенс). Професійному серцеїду до снаги наставити «роги» будь-якому чоловікові, залишити з носом настирливого бойфренда, і, як ні в чому не бувало, з чистим серцем та повним гаманцем братися за нову «інтрижку».
Одного разу Алексу надходить замовлення: зруйнувати відносини Жюльєтт (Ванесса Параді) та її нареченого-англійця Джонатана (Ендрю Лінкольн). Його черговий об’єкт для зваблювання – чарівна й заможна спадкоємиця, батько якої категорично проти її шлюбу. На все про все у ловеласа-професіонала 10 днів, які залишилися до весілля. Чи зможе Алекс довести справу до кінця? Адже, можливо, вперше у житті він закохався…
Справжній французький шарм, емоційна гра акторів, легкий гумор створювали хороший настрій. Фільм сподобався глядачам, і після його перегляду вони ще довго ділилися враженнями від побаченого.Увага! Після серпневих канікул Клуб європейського кіно 

поновлює діяльність. Чекаємо вас 27 вересня о 15.00

26 липня учасники Клубу європейського кіно продовжили знайомство з творчістю італійського режисера Луки Міньєро


Присутні на перегляді фільму «Ласкаво просимо на Північ» знову зустрілися зі старими знайомими: начальником поштового відділення у Мілані Альберто Коломбо та працівником пошти з маленького містечка на півдні Італії Маттео Вольпе. На цей раз Маттео, потрапивши до Мілану, долав свої упередження щодо жителів півночі Італії.  Після низки веселих пригод з’ясувалося, що між жителями різних регіонів Італії не існує великої різниці й незважаючи на відмінності у мові, гастрономічних вподобаннях, традиціях усі воно є громадянами однієї країни.22 червня учасники Клубу європейського кіно ознайомилися з творчістю італійського режисера Луки Міньєро

Літо – це  пора відпочинку, гарного настрою, яскравих вражень. Саме ці позитивні емоції отримали учасники Клубу європейського кіно після перегляду фільму італійського режисера Луки Міньєро «Ласкаво просимо на південь». 


Усі комічні ситуації, які виникають у фільмі, базуються на стереотипах, які мають жителі північної частини Італії щодо жителів півдня цієї ж країни.  В кінці-кінців головному герою стрічки, пану Коломбо, вдалося перебороти своє упереджене ставлення до  своїх співвітчизників, що мешкають в іншій частині Італії і знайти серед них справжніх друзів.  Під час обговорення фільму члени клубу відзначили актуальність теми італійської комедії й для України, адже ні для кого не секрет, що у жителів Сходу нашої країни існують певні стереотипи щодо жителів Заходу і навпаки.

Ведуча Клубу європейського кіно Лариса Лисенко зробила інформаційне повідомлення про творчий шлях акторів, задіяних у фільмі.


Наступна зустріч у Клубі європейського кіно відбудеться 26 липня.

В рамках діяльності Клубу європейського кіно відбувся перегляд художнього фільму режисера Дерека Сіенфренса   «Світло між двох океанів»


24 травня у Центрі (Пункті) європейської інформації відбулося четверте засідання Клубу європейського кіно.
На цей раз увазі глядачів було запропоновано кінострічку, над створенням якої працювала інтернаціональна команда кіномитців зі США, Великої Британії, Австралії, Нової Зеландії.
Фільм «Світло між двох океанів»  знятий  американським режисером Дереком Сіенфренсом  за однойменним романом австралійської письменниці М. Л. Стедман. Світова прем'єра стрічки відбулась 1 вересня 2016 року на Венеційському кінофестивалі, а в Україні – 22 вересня 2016 року. 

У головних ролях знімалися відомі європейські актори Алісія Вікандер (Швеція), Майкл Фассбендер (Ірландія), Рейчел Ханна Вайс (Велика Британія).
Пронизлива мелодраматична історія в поєднанні з прекрасними новозеландським та австралійськими пейзажами не залишила байдужими глядачів.

Історія, розказана Дереком Сіенфренсом, зворушила глядачок до сліз. Після перегляду вони пожвавлено обговорювали моральність вчинків головних героїв.

Ведуча Клубу європейського кіно Лариса Лисенко зробила інформаційне повідомлення про творчий шлях акторів, задіяних у фільмі та презентувала роман П. М. Стедман «Світло між двох океанів», який зберігається у фонді бібліотеки.
В рамках діяльності Клубу європейського кіно відбувся перегляд художнього фільму угорського режисера Марти Месарош «Друга дружина».
16 квітня поціновувачі європейського кіно ознайомилися з творчістю угорського кінорежисера Марти Месарош.

Цікаво, що на її творчість вплинули й українські кіномитці, адже серед своїх вчителів Марта Месарош називає Олександра Довженка. Його лекції Марта Месарош слухала у 50-х роках 20 століття, навчаючись у Всеросійському державному інституті кінематографії.
Фільм «Друга дружина» ‒ одна з найуспішніших кінострічок режисера. У 1980 році стрічку було номіновано на здобуття «Золотої пальмової гілки» ‒  головної нагороди Канського кінофестивалю.
На успіх фільму, без сумніву, вплинув чудовий акторський склад: Ізабель Юппер (Франція), Лілі Монорі (Угорщина), Ян Новицький (Польща). Незвичною для 80-х років минулого століття є тема фільму – сурогатне материнство. Окрасою фільму стала музика композитора Жолта Демьо.
Драма, яка розгорнулася в Угорщині на тлі історичних подій 1936–1944 років, не залишила байдужим жодного глядача. Після перегляду кінострічки, присутні обговорювали її витонченість та глибокий психологізм.
Координатор Пункту європейської інформації Лариса Лисенко зробила інформаційне повідомлення про історію створення фільму та творчий шлях головних акторів.


Наступна зустріч у Клубі європейського кіно відбудеться 24 травня о 15.00

УВАГА! 22 БЕРЕЗНЯ 2017 РОКУ 0 15.00 ВІДБУДЕТЬСЯ ПОКАЗ ФІЛЬМУ ФЕДЕРІКО ФЕЛЛІНІ "НОЧІ КАБІРІЇ"
 КОРОТКА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ФІЛЬМ:

«Ночі Кабірії» (італ. Le notti di Cabiria) — фільм-драма 1957 року спільного виробництва кінематографістів Італії та Франції, поставлений режисером Федеріко Фелліні з Дульєттою Мазіною та Франсуа Пер'є в головних ролях. Сценарій фільму створено на основі роману Марії Молінарі. Світова прем'єра фільму відбулася 10 травня 1957 року на 10-му Каннському міжнародному кінофестивалі, де він брав участь в основній конкурсній програмі у змаганні за «Золоту пальмову гілку». Стрічка здобула почесну нагороду як найкращий іноземний фільм на 30-й церемонії вручення нагород кінопремії «Оскар» у 1958 році .22 березня у Клубі європейського кіно зібралися шанувальники видатного італійського кінорежисера Федеріко Фелліні для того, щоб переглянути фільм «Ночі Кабірії».


Фільм розповідає про життя молодої жінки, яка працює повією в одному з найдешевших районів Риму. Як і всі її подруги, Кабірія вульгарна і гостра на язик, але всупереч своїй найдавнішій професії, вона по-дитячому наївна і добра, з маніакальною завзятістю сподівається знайти чоловіка своєї мрії і стати чесною жінкою. 

Федеріко Фелліні – режисер, який любив втілювати складні та психологічно нестійкі образи, мабуть, вони і є тим головним, що створює неповторну кіномагію, яка зачаровує глядачів незалежно від віку, національності, місця проживання. А майстерна гра Джульєтти Мазіни та Франсуа Пер’є робить кінострічку незабутньою.

22 лютого у Пункті європейської інформації, що діє у відділі обслуговування користувачів Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені 
І. П. Котляревського відбулося відкриття Клубу європейського кіно.

Клуб європейського кіно, який  розпочав свою діяльність у нашій Бібліотеці, покликаний знайомити прихильників кіномистецтва з кращими зразками художнього кінематографу країн Європи.
На прершому засіданні присутнім було представлено фільм італійського режисера Вітторіо де Сіка «Соняшники». Для показу його було обрано не випадково, адже кілька кульмінаційних сцен знімалися  на Полтавщині в селі Чернечий Яр Диканського району.  Глядачі старшого покоління, які прийшли на відкриття Клубу, добре пам’ятають приїзд до Полтави зірки італійського кіно Софі Лорен, тому після перегляду фільму кожен намагався поділитися власними спогадами про цю подію.

В рамках першого засідання  учасники клубу прослухали  інформаційне повідомлення «Історія створення фільму «Соняшники» та переглянули документи,  представлені на книжковій полиці «Знайомтесь! Актори італійського кіно».Наступне засідання Клубу європейського кіно відбудеться  22 березня 0 15.00. Усі зацікавлені Полтавці можуть ознайомитися з творчістю італійської актриси Джульєтти Мазіни та дізнатися більше про історію створення фільму «Ночі Кабірії», режисер Федеріко Фелліні.